Kúpa bytu alebo rodinného domu

Uvažujete, nad kúpou bytu alebo rodinného domu? V čom je lepšie bývať? Kde sa oplatí naozaj investovať? Možností na samostatné bývanie je veľmi veľa. Trh ponúka množstvo bytov či rodinných domov. Byty sú buď staršie alebo novšie, podľa toho sa odvíja aj cena konkrétneho bytu. To isté platí aj o rodinných domoch. Musíte si najskôr uvedomiť, aký typ človeka ste. Ak radi preferujete mestský život, kaviarne, reštaurácie, obchody, ale aj dochádzanie do práce, zvážte skôr byt priamo v meste. Ak sa radi staráte o svoj pozemok a záhradu, chcete mať vlastný pokoj, uvažujte nad rodinným domom.

pekný byt

Byt predstavuje možnosť žitia priamo v meste. Ste veľmi blízko k mestskému životu a k ľuďom, ktorí ho tvoria. V meste nájdete všetko, či už radi chodíte do reštaurácie, kaviarne alebo sa radi stretávate s vašimi priateľmi. Navyše v byte sa nemusíte starať o žiadnu záhradu a teda vám odpadajú takéto povinnosti. Práve pre to bývanie v byte by si mali zadovážiť skôr ľudia, ktorí sú naplno oddaní svojej práci. Navyše tiež to budú mať do práce blízko a môžu využiť aj autobusové spoje, taxi služby alebo ísť do práce vlastným osobným autom, či dokonca aj bicyklom.

Rodinný dom vám ponúka úplné súkromie. Chcete si oddýchnuť od rušného mesta? Máte radi trávenie času v záhradke? Rodinný dom je presne to, čo hľadáte a potrebujete. Z rodinného domu si môžete hocikedy vyjsť na terasu, do záhrady, poprípade si aj môžete zaplávať vo vašom bazéne. Máte všetko po ruke. Nemusia vás trápiť susedia, keďže ich ani poriadne nemáte. Tých dvoch okolo vás ani nepočítam.

byt

Pri byte musíte viac počítať s hlukom od susedov alebo aj s hlukom od psov, ktorí sa nachádzajú v okolitých bytoch okolo vás. V byte sa o bytový dom stará bytový správca, za to v rodinnom dome sa o všetko staráte len a len vy. Je na vás, či si v rodinnom dome postavíte krb a urobíte si romantickú atmosféru s vašou manželkou, v byte takúto možnosť nemáte. Ak by ste uvažovali nad kúpou bytu v meste, určite sa popozerajte po takom, ktorý má aspoň balkón alebo terasu, kde môžete sem tam trošku vyjsť na vzduch alebo si vypiť rannú kávičku, či prečítať ranné noviny.