Pekné farby a zaujímavý dizajn dokáže vytvoriť záhrada za sklo-moderné plexisklo

Projektovanie rozličných budov, ale aj návrhy ich doplnkových konštrukcií či súčastí sú v kompetencii projektantov, architektov a dizajnérov. Pod ich rukami vznikajú najkrajšie stavby, interiéry, ale aj umelecké diela či praktické predmety na každodenné používanie. Umelecké odvetvia sa zaoberajú výrobou predmetov zo skla, ocele, dreva či textilu, preto sú výsledky ich práce súčasťou mnohých priestorov, ktoré zdobia a dopĺňajú. Umiestňujú sa do interiérov, ale niektoré prvky a konštrukcie je nutné ponechať aj v exteriéri, a tie si vyžadujú odolné materiály, napríklad striešky nad vstupy do budov, altánky, terasy a podobne.

Tabule plexiskla v priehľadnej verzii

Dnes nie je problém nahradiť niektoré materiály, s ktorými sa ťažko manipuluje či ich vlastnosti nezodpovedajú požiadavkám za iné, flexibilnejšie, ľahšie, odolnejšie, ale rovnako spoľahlivé a dizajnovo zaujímavé. Takto možno napríklad nahradiť sklo za plexisklo. Ide o 100% recyklovaný akryl, plexisklo 10mm Uhaleshop.sk vyrábaný ako farebné, číre či zrkadlové farebné tabule, určené na následnú úpravu.

Farebné plexisklo je vyrobené zo 100% recyklovaného akrylu a vyniká krásnou štruktúrou farieb, ktorá žiari. Tabule sú nepriehľadné, teda materiál neprepúšťa slnečné svetlo, vyrábajú sa v mnohých pekných farbách, ktoré sú zaujímavé hlavne z dizajnového hľadiska.

Aj tu možno využiť vlastnosti plexiskla

Číre plexisklo – originálny názov je Plexiglas a vyrába sa v Nemecku. Spĺňa požiadavky najvyššej kvality, na trhu je v predaji extrudované a liate. V prípade úpravy plexiskla rezaním, treba siahnuť po extrudovanom plexiskle, ak ho však chcete upravovať gravírovaním laserom, tak je vhodnejšie liate plexisklo. Okrem toho sa aj mechanicky lepšie obrába. Materiál absorbuje UV žiarenie a k dispozícii sú hrúbky od 2 až do 10mm.

Farebné zrkadlové plexisklo sa vyrába v odtieni zlatej, striebornej, bronzovej či sivej. Na trhu je známe ako akrylová doska s povrchovou úpravou zrkadlového efektu a je vhodná na pracovanie v laserovej gravírovačke. Použiť sa dá aj do vonkajšieho priestoru.