Trvácne LED osvetlenie

LED moduly sú súčasťou stropných svietiadiel a zároveň nahrádzajú staršie typy osvetlenia predovšetkým na reklamných ceduliach, veľkoplošných reklamách a paneloch. Taktiež sa v súčasnosti s obľubou využívajú ako interiérové (do detských, obývacích izieb) či exteriérové (napr. záhradné) dekorácie. LED modul je zvyčajne tvorený jednou až tromi LED diódami. LED dióda (alebo elektroluminiscenčná dióda) je elektronická súčiastka, ktorá vyžaruje úzkospektralne svetlo počas toho, ako ňou prechádza elektrický prúd. Tieto diódy bývajú umiestnené v plastovom puzdre, ktoré ich chráni pred poškodením, napríklad mechanickým, pred nežiaducimi účinkami vody, vlhkosti a podobne. Sú určené na nepretržité osvetľovacie.

LED modul

Prečo si zvoliť práve LED technológie? O samotnej LED technológii je dobre známe, že vďaka množstvu ponúkaných výhod už viacmenej úplne vytlačila z trhu klasické žiarovky a žiarivky. V súčasnosti už doslova striehne z každého rohu. Prečo je tomu tak? Obľubu si získala predovšetkým kvôli podstatne nižšej spotrebe elektrickej energie. LED technológie sa radia do energetickej triedy A (i nižšie), kým pri klasických žiarovkách hovoríme o triedách E-G. Ďalšou výhodou je životnosť, ktorá sa pohybuje okolo 25 000 hodín. Sú nenáročné na údržbu, po zapnutí sa okamžite rozžiaria naplno a nie sú citlivé na časté vypínanie. Neobsahujú ortuť, takže sú bezpečné a ekologické.

LED modul

Hľadáte slovenského predajcu kvalitného LED osvetlenia a profesionálne poradenstvo? Určite sa obráťte na LEDprodukt s.r.o.! Táto spoločnosť sídli v Senci a na trhu pôsobí od roku 2011. Na ich internetovom obchode nájdete ponuku širokého spektra LED technológií, z ktorých si zaručene vyberiete! Nielenže u nich nakúpite za najlepšie možné ceny, na e-shope dokonca nájdete užitočné rady, návody a odporúčania pre správne a kvalitné osvetlenie, napríklad kuchynskej linky. Ponúknu Vám i tipy na osvetlenie interiéru pomocou RGB LED pásov. Oslovil Vás tento článok a rozhodli ste sa povedať „ÁNO“ kvalite, udržateľnosti a pritom šetriť životné prostredie? Klikajte na LED moduly ešte dnes!