V súčasnosti si bez zábradlia z nehrdzavejúcej ocele ani nedokážeme predstaviť

Mnohí architekti či dizajnéri a projektanti sa pri svojich nápadoch nechajú viesť vlastnosťami materiálov, ktoré by bolo vhodným spôsobom možné použiť pri výrobe niektorých častí konštrukcií či doplnkov a prvkov, ktoré tvoria súčasť celého stavebného diela. Častokrát tak voľba padne na oceľ a jej variácie. Doplnkové konštrukcie sú dôležitým prvkom každej novostavby, niet budovy bez zábradlia z nehrdzavejúcej ocele pri schodisku či na balkóne alebo terase, pretože majú ochrannú a bezpečnostnú funkciu a fakt, že sú z ocele, je praktické rozhodnutie. Zábradlie musí byť pevné, spoľahlivé a odolné voči pôsobeniu rozličných vplyvov, v exteriéri je to slnko, mráz, voda, ale aj nečistoty, a tomu odolá iba nerezove zabradlie ten najkvalitnejší materiál.

Kruh či polkruh, nič z toho nie je problém

Spoľahnúť sa na to, že po schodoch vyjdeme bez ujmy na zdraví, vyhneme sa prepadnutiu z výšky a v prípade potreby sa budeme mať o čo oprieť, je veľmi podstatné nielen pri schodiskách, ale na balkónoch, z ktorých sa neraz vykláňame, rovnako tak aj z terás. Stĺpikový typ zábradlia patrí asi k najviac využívaným, je praktický, tvoria ho len samotné oceľové stĺpiky, ktoré musia mať medzi sebou vzdialenosti udávané normou. Nosná konštrukcia zo stĺpikov sa kotví do podlahy, môže to byť zhora alebo z bočnej strany. Oceľové zábradlie môže pôsobiť chladným dojmom, a to niekomu môže prekážať, to ale nie je problém, oceľové stĺpiky je totiž možné osadiť tak, aby medzi nimi vznikol väčší priestor a doň umiestniť tabuľu z bezpečnostného skla.

Zaujímavý štýl exteriérového zábradlia

Tú treba dobre uchytiť k nosnej konštrukcii tiež oceľovými úchytmi, ktoré môžu byť rozličného dizajnu. Sklo musí byť bezpečnostné, tvrdené, a to či bude tradične číre alebo v nejakom inom prevedení, napríklad pieskované, matné, mliečne či s grafickými vzormi je iba na architektovi či investorovi. Mnohých spotrebiteľov oslovia produkty, ktoré vyzerajú luxusne, ale na ich ošetrovanie a udržiavanie v pôvodnom stave nie je nutné míňať majetok, tak si svoju popularitu získalo aj zábradlie z nehrdzavejúcej ocele, ktoré iba umyjeme a preleštíme špeciálnym leštiacim prípravkom, stále bude ako nové a takto vydrží celé roky.