Z hliníka sa dajú vyrobiť aj okná či steny veľkých rozmerov

Požiadavky na moderný, ale nadčasový dizajn, variabilnosť použitia, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť môžeme zhrnúť do charakteristiky jedného materiálu, a tým je hliník. Jeho nekonečné možnosti pri tvorbe dizajnových štýlov a možnosti povrchovej úpravy ho dostali do popredia záujmu architektov a investorov. Novostavby sa bez hliníkových produktov dnes ani nestavajú, vlastnosti tohto materiálu sú žiadané najmä vo vzťahu k navrhovaniu okien, dverí, ale aj celých hliníkových fasád budov. Keďže hovoríme o tvorbe architektúry modernej doby, hliník by mal byť jej súčasťou hlavne kvôli nadčasovosti a dlhej životnosti. Ľubovoľná veľkosť výrobku je bonusom, ktorú prináša hliník a využíva sa pri výrobe rozmerných okien, zasklených stien či fasád budov. Povrchová úprava hliníka zahŕňa aj jeho farebné variácie, najčastejšie je to antracitový odtieň.

Vďaka možnostiam hliníka bude priestor presvetlený

Kvalita hliníkových konštrukcií je v jeho tepelnej izolácii, odolnosti proti vlámaniu, požiaru a dymotesnosti, a práve tieto vlastnosti sa dajú využiť pri navrhovaní okien. Sú veľmi pevné, odolajú mechanickému tlaku, ich životnosť tak nemá konkurenciu. Vlamači, ale ani požiar či prenikanie dymu alebo nebezpečných látok tak narazia na hliníkové okná kvalitného protivníka, hliník.

Konštrukcia okien je prepracovaná

Konštrukcie sú z produkcie spoločností ALUPROF a SCHÜCO, ktoré majú svoje výrobky už na stovkách stavieb vo svete. Keďže hovoríme o oknách, ktoré vydržia dlhé roky v pôvodnom stave a ich údržba je obmedzená len na umývanie, s moderným, ale nadčasovým dizajnom a perfektnými vlastnosťami je jasné, že ich obstarávacia cena nebude najnižšia. Je to pochopiteľné, uvedomiť si treba, že kvalita nie je lacná a tieto okná z hliníka prežijú roky, môžu ich užívať ešte ďalšie generácie, a to je už asi dobrý dôvod na to, aby ste pri ich osadzovaní nešetrili. V prípade požiaru sú totiž oveľa odolnejšie ako plastové, a bonusom sú aj možnosti výroby veľkorozmerových stien či okien aj s možnosťou trojitého zasklenia.