Tvrdá či mäkká voda môžu predstavovať problém pri jej používaní

Na to, aby sme prežili, musíme jesť a piť, inak dlho nevydržíme. Bez jedla by sme prežili dlhšie ako bez vody, čo znamená že ju nevyhnutne potrebujeme a musí byť čistá, pitná a v primeranej kvalite. Okrem čistoty vody sledujeme aj jej pH a v prípade potreby ho dokážeme aj zmeniť. Počas bežného dňa sa s vodou stretávame takmer každú chvíľu, pijeme ju, umývame si ruky, zuby, vlasy, sprchujeme sa, ale ju aj využívame na pranie, varenie či upratovanie a podobne. Každý spôsob jej používania si však vyžaduje iný typ vody, preto existujú spôsoby Ako zvýšiť a znížiť pH vody Vodaservis ako ju upraviť, teda zmeniť pH, čo znamená potential hydrogen a má súvis s množstvom iónov vodíka vo vode. Jednoducho povedané, tento údaj je charakteristikou jej kvality.

Chutná a čistá pitná voda

Pre bežného používateľa je potrebné vedieť, že pH vody by malo byť v hodnote 6,5 až 7,5, ide o optimálny údaj pri vode na pitie alebo na použitie do bazéna a podobne. V každej oblasti krajiny môže byť voda inej kvality, zásaditá alebo kyslá, podľa toho treba pristupovať aj k jej úprave. Pri oboch hodnotách treba dosiahnuť optimum, na to sa dá použiť napríklad filter v špeciálnej úprave, ktorý dokáže požadované pH upraviť.

Letné mesiace sú v znamení plávania v bazénoch, v domácnostiach sa voda používa aj v bežných spotrebičoch ako je umývačka riadu či práčka, ktoré takisto trpia a postupne sa opotrebúvajú, ak nemajú správny typ vody, tvorí sa vodný kameň a spotrebič tak stráca výkon, tomu treba zabrániť a upraviť vodu na požadované pH. Chemická úprava je tiež jednou z možností, hlavne pri úžitkovej vode.

PH vody zistíte lakmusovým papierikom

Zvýšenie alebo zníženie potential hydrogen vody sa týka aj vody v akváriách, bazénoch, vodných nádržiach a podobne, a na to sa dá využiť aj iný spôsob ako filtrom, a to chemickými prípravkami na špeciálnej báze. Odborníci v špecializovaných obchodoch vodaservis poradia každému zákazníkovi s výberom správneho typu filtra či chemického prípravku podľa toho akú vodu chce upravovať.